6В11102-Мәдени-тынығу жұмыстары

6В11102 Мәдени-тынығу жұмысы білім беру бағдарламасы

Бакалавриат 6В11102  Мәдени-тынығу жұмысы ББ бойынша дайындық 1992 жылдан бері жүргізіліп келеді. 6В11102 Мәдени - демалыс жұмысы ББ адамдардың бос уақытында демалысы мен бос уақытын ұйымдастырудағы әдістемелік және мәдени орталық болып табылады. Бүгінгі еңбек нарығына 6В11102 Мәдени-тынығу жұмысы ББ кадрлары қажет өйткені жыл сайын бос уақыт қызметі үйлесімді дамыған және рухани бай тұлғаны қалыптастыру процесінде үлкен маңызға ие болады. 6В11102 Мәдени-тынығу жұмысы ОП-ның қалыптасуы мен дамуына п. ғ. д., профессор М. Е. Ержанов, п. ғ. д., профессор А. А. Горбачев, өнертану кандидаты, қауымдастырылған профессор Г. Г. Гурьева, п. ғ. к., аға оқытушы Д. Н. Айтқалиева, ҚР Еңбек сіңірген әртісі, режиссер, актер С. К. Қажымұратов үлкен үлес қосты. Қазақстанның еңбек сіңірген мәдениет қызметкері Е. Е. Қазиев, аға оқытушы Л.В. Рупенгей, аға оқытушы, магистр Р. С. Абуова, ҚР Жоғары лигасының КВН командасының жетекшісі А. Бауыржанұлы және басқалар. ББ барлық ПОҚ мәдени-тынығу жұмысы қазіргі заманғы талаптарға сәйкес келетін және еңбек нарығында сұранысқа ие кадрларды даярлау мақсатында оқыту мазмұнын жетілдіруге бағытталған ғылыми-зерттеу және әдістемелік қызметке қатысады.

Аға оқытушы Бақтығалиева Э.С. Қазан мемлекеттік мәдениет институтында ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау бағдарламасы бойынша аспирантураны 13.00.08 - Кәсіптік білім беру теориясы мен әдістемесі мамандығы бойынша бітіріп, диссертация қорғауға дайындалуда. 6В11102 Мәдени-тынығу жұмысы ББ электрондық контентін кеңейту мақсатында өнертану кандидаты, қауымдастырылған профессор Г. Г. Гурьеваның "Өнер тарихы" пәні бойынша, "Сальвадор Далидің Сюрреализмі мен шығармашылығы" тақырыбы бойынша және "мектептерде мәдени іс-шараларды өткізу әдістемесі", "мәдени-тынығу іс-шараларын әдістемелік басқару технологиясы" пәндері бойынша бейне дәрістер курстары әзірленді. Педагогика ғылымдарының докторы, аға оқытушы Д.Н. Айтқалиева презентация ұсынумен. Базалық және бейіндік кәсіпорындар үшін аға оқытушылар, магистрлер Р.С. Абуованың "Сценарий шеберлігінің негіздері", "Шетелде бос уақытты ұйымдастыру", Г. Е. Жұмағалиеваның "Балалар мен жасөспірімдердің мәдени-тынығу қызметі", "Мерекелік салт дәстүрлер" электронды оқулықтары әзірленді. Сондай-ақ, аға оқытушы, магистр Р.С. Абуованың "Балалардың зияткерлік дамуы әлеуметтік-мәдени проблема ретінде" монографиясы жарық көрді. Оқулықтар мен оқу құралдары шығарылды: Абуова Р. С., Кабасова К. А. «Шетелде бос уақытты ұйымдастыру». Оқу құралы (қазақ, орыс, ағылшын). Алматы, "Medet Group", 2020., Абуова Р.С.  «Сценарий шеберлігінің негіздері». Оқу құралы (қазақ, орыс, ағылшын). Қарағанды," Medet Group", 2020., Айтқалиева Д. Н. «Мәдени-демалыс жұмыстарына әдістемелік басшылық жасау технологиясы». Оқу құралы. БҚМУ РИЦ.М. Өтемісова. 2020., Абуова А. С., Абуова Р. С., Заур К. М. «Музыкалық мәдениеттің қалыптасуы». Оқу құралы. Батыс Қазақстан инновациялық технологиялық университеті. 2023., Абуова А. С., Абуова Р. С., Заур Қ. М. өнер тарихы. Оқу құралы. Батыс Қазақстан инновациялық технологиялық университеті. 2023., Абуова Р. С. «Аула клубтарының жұмысын ұйымдастыру әдістемесі». Оқулық. РБО БОЙЫНША. 2023. Сондай-ақ, аға оқытушы Э.С. Бақтығалиеваның "бос уақытты көркемдік-бұқаралық ұйымдастыру" пәні бойынша жаппай ашық онлайн курстар (ЖАОК) әзірленді. Білім беру үдерісіне п.ғ. д., профессор М. Е. Ержановтың "мәдени-тынығу қызметі" оқу құралы және оқытушылар И. И. Искакова мен А. А. Сүндеткалиеваның "Іс шара жүргізушілерін жаңа бағытта дайындау курстары" инновациялық тренингі енгізілді. 6В11102 Мәдени-тынығу жұмысы ББ оқытушылары мен студенттері халықаралық, республикалық деңгейдегі конкурстар мен фестивальдерге, облыстық, қалалық, университеттік мәдени-бұқаралық іс-шараларға қатыса отырып, қала мәдениетін дамытуға белсенді қатысады және шеберлік сыныптары мен семинарлар өткізеді. ББ студенттері Республикалық олимпиадаларға, СҒЗЖ-ға белсенді қатысып, жүлделі орындарға ие болады. 2016 жылы ББ бойынша "Жұмыр қылыш" командасы аға оқытушы, магистр Р. С. Абуованың жетекшілігімен өткен VIII Республикалық пәндік олимпиадада 1 орын алды, осыған байланысты 2017 жылы 30-31 наурыз аралығында БҚМУ базасында 5В090600 Мәдени-тынығу жұмысы ББ бойынша ІХ Республикалық олимпиада жоғары оқу орындарының студенттері арасында өткізілді. ҚР оқу орындары. 2019 жылы ББ 5В090600/6В11102 Мәдени-тынығу жұмысы арта рейтингіне қатысушы жоғары оқу орындары арасында 1 орынды иеленді. (Сертификат Ұлттық рейтинг 2019ж.).

ББ 5В090600 Мәдени-тынығу жұмысы / 6В11102-"Атамекен" ҚР Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы рейтингінде жүлделі орындарға ие: 2019-2020 оқу жылы - 1 орын, 2020-2021 оқу жылы - 1 орын, 2021-2022 оқу жылы - 3 орын, 2023-2024 оқу жылы-2 орын.